• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Görsel Destekli Tarih Videoları Sesli Tarih Menüsünde
  • Özgün Tarih Materyalleri
  • Tarihi Fıkralar
  • Tarih Yazılısından İnciler
  • Tübitak Tarih Proje Örnekleri
  • Sınavlar Bölümünde Bilgilerinizi Test Edebilirsiniz
  • Peygamberimizin Hayatı ve Örnek Ahlakı
  • KPSS Sunuları Yenileniyor
  • Bulmacalarla Tarih Öğreniyorum
  • Tarih Sunuları için tıklayınız.
  • En güncel tarih sunuları burada.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

Yaz döneminin gelmesi ile moped (halk tabiriyle mobilet) kullanımı yaygınlaşmaya başladı; bu da beraberinde trafik kazalarını getiriyor. Kazalarda en büyük unsur insan unsuru. Trafik kurallarına maalesef yeterince uyulmuyor. Bir diğer husus da mobilet ve motosiklet kullananların neredeyse yüzde doksanının kask takmaması. Bilhassa Erbaa'da tuğla ve tekstil sanayiinde çalışan asgari ücretlilerde bu araçları kullanmakta. Emniyet Müdürlüğü, Erbaa Belediyesi ve İş adamları iş birliği ile kask temini için çalışma yapılabilir.
12.04.2018
Erbaa Tanna (Erdemli) Köyü'nde çalışan bir öğretmenin bir günü anlatılmaktadır.
11.04.2018
Bal, baharatlar, erbaa yaprağı, ev yapımı reçel, salça ve diğer yöresl ürünler eyoreselpazar.com'da.
02.04.2018
Tarih 9 İkinci Dönem Birinci Yazılı Soru ve Cevapları. Word, Sunu ve Pdf şeklinde indirebilirsiniz.
29.03.2018
Yirmi beş yıllık öğretmenlik hayatımın ilk yılından itibaren öğrencilerimin verdiği ilginç cevapları bir kenara not ettim. Bu kitap bu not ettiklerimin ürünü. Cevaplar bazen düşündürecek, bazen güldürecek, bazen bilgilendirecek. Birçoğumuzu da ortaokul, lise yıllarına götürecek. Sizleri gülümsetebildiysek ne mutlu bizlere.
29.03.2018
Tarih 10 Dersi yazılıya hazırlık soru ve cevapları. Slayt, word, pdf şeklinde indirebilirsiniz.
25.03.2018
Türkiye Cumhuriyeti İnkılap Tarihi İkinci Dönem Birinci Yazılı Soru ve Cevapları (Klasik (açık uçlu) sorular). Pdf, word şeklinde.
25.03.2018
Kronolojik İnkılap tarihi ve Atatürkçülük konuları. Tarihi olayları kronolojik olarak sıralarken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuda ipuçları nelerdir?
14.03.2018
Tarih 9 Ünitesi: Türk-İslam Devletleri ve üniteye bağlı konuların sunularının buradan indirebilirsiniz.
10.03.2018
Türk İslam Devletlerinde Kültür ve Medeniyet KPSS Sunusu
25.02.2018
... 23 ...

 
KPSS Sunuları yenileniyor. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam184
Toplam Ziyaret263446
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.35965.3811
Euro6.07216.0965
Saat
Kanuni'den Mora Valisi Bali Bey'e
"Her iyiliğin kaynağı adalettir.Adil olmayan kişinin elinden çıkan iş,kötü iştir. Peygamberimiz "Bir günün adaleti yetmiş yıllık ibadetten üstündür" buyurmuştur.Öyle insanlar var ki ellerinde fırsat yok iken salih, abid ve zahit görünürler,ellerine fırsat geçince nemrut kesilirler, ..Hizmetinde kullandığın adamların dış hallerine aldanma!Mala muhabbet göstereni devlet hizmetinde kullanma! Zira o adamlar ki,Allah'ın bana emanet ettiği halkı ezerler,Kıyamet günü sorumlu benim!...

Ey Gazi Bali Bey ;  mansıbımın geliri masrafıma yetmez diye gam çekme.Ne dileğin varsa benden iste.Sana emanet ettiğim askerlerimin ve tebamın gençlerini evlat,ihtiyarlarını baba, yaşlılarını da kardeş bil...Bilhassa fukaraya şefkat ve muhabbetle ihsan kapılarını aç..."

 DÜNYADA SÖZÜ DOĞRU HAK TANIR BİR ADAM BULAMADIM

Sultan III.Mehmet bir gün yanında bulunan devlet büyüklerine:

-"Bu dünyada sözü doğru hak tanır bir adam bulamadım" deyince, etrafındakilerde sebebini sordular.Bunun üzerine III.Mehmet şöyle dedi:

-"Şeyhülislam Bostanzade Efendiye iltifat ettim, derhal cahil bîr kardeşini Rumeli kazaskeri yaptı.Gene cahil bir gence rica ile Selanik kadılığını verdirdi. Bundan sonra babamın hocası Saadettin’e iltifat ettim,doğru ve hak bilir dedim, o da oğlunu Anadolu kazaskerliğine ve bir diğer oğlunu da Edirne kadılığına tayin ettirdi işte görüyorsunuz,ben artık kime güveneyim?"