• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Görsel Destekli Tarih Videoları Sesli Tarih Menüsünde
    • Özgün Tarih Materyalleri
    • Tarihi Fıkralar
    • Tarih Yazılısından İnciler
    • Tübitak Tarih Proje Örnekleri
    • Sınavlar Bölümünde Bilgilerinizi Test Edebilirsiniz
    • Peygamberimizin Hayatı ve Örnek Ahlakı
    • KPSS Sunuları Yenileniyor
    • Bulmacalarla Tarih Öğreniyorum
    • Tarih Sunuları için tıklayınız.
    • En güncel tarih sunuları burada.

Anasayfa

Kızıl Elma oyunu, Osmanlı Devleti olaylarını öğrenmek için dizayn edilmiş bir oyundur. Savaşlar, Padişahlar, Antlaşmalar, Kronoloji, Tarihi Eserler, Fetihler kategorilerinin olduğu bir oyundur. Bu kategorilerin olduğu kartlarla oynanır. Oyunu öğretmen arkadaşlar ve öğrenciler kullansın diye geliştirdim. Ticari amaçlı kullanmak yasaktır. Her hakkı bana aittir. Kızıl Elma oyun alanı diğer bir oyun olan Fetih Oyunu olarak da kullanılabilir.
04.01.2018
Sesli Tarihte Tarih 9 (Yeni Müfredata Göre) Videolarını bulabilirsiniz. Tarih yazıcılığı ve Kadim Dünyada İnsan videolarını bulabilirsiniz.
27.12.2017
Tarih 2 Ders notlarımız tablolarla ve şemalarla destekli ve güncel ders notlarıdır. Tarih 2 Müfredat programına uygun ders notlarıdır.
27.10.2017
Osmanlı Dönemi siyasi olayları, kültür ve medeniyeti Avrupa Tarihi ile ilgili bilgi kartları. Hem oyna hem öğren. İyi eğlenceler. Özgün Tarih Materyalleri menüsünde. Oyun kartlarındaki bilgilerin genel başlığı sorulur. Konular biraz öğrenildikten sonra bu sefer alttaki sorular sorulur. Kartlardaki numaralar ise Tarih Yolu oyunu için ilerleyeceğimiz sayıyı göstermektedir.
06.11.2017
Tarih 9 Ders Notları eski müfredata göre düzenlendi. Mezun öğrenciler eski müfredata tabi olacaklarından bu ders notları işlerine yarayacaktır. Başarılar dilerim.
16.11.2017
8.sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Sunuları. Üstelik pdfleri de mevcut. Tıklayın görün.
10.11.2017
19.12.2018
18.12.2018
14.12.2018
14.12.2018
... 24 ...

 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam117
Toplam Ziyaret305072
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.04186.0660
Euro6.76446.7915
Saat
Kanuni'den Mora Valisi Bali Bey'e
"Her iyiliğin kaynağı adalettir.Adil olmayan kişinin elinden çıkan iş,kötü iştir. Peygamberimiz "Bir günün adaleti yetmiş yıllık ibadetten üstündür" buyurmuştur.Öyle insanlar var ki ellerinde fırsat yok iken salih, abid ve zahit görünürler,ellerine fırsat geçince nemrut kesilirler, ..Hizmetinde kullandığın adamların dış hallerine aldanma!Mala muhabbet göstereni devlet hizmetinde kullanma! Zira o adamlar ki,Allah'ın bana emanet ettiği halkı ezerler,Kıyamet günü sorumlu benim!...

Ey Gazi Bali Bey ;  mansıbımın geliri masrafıma yetmez diye gam çekme.Ne dileğin varsa benden iste.Sana emanet ettiğim askerlerimin ve tebamın gençlerini evlat,ihtiyarlarını baba, yaşlılarını da kardeş bil...Bilhassa fukaraya şefkat ve muhabbetle ihsan kapılarını aç..."

 DÜNYADA SÖZÜ DOĞRU HAK TANIR BİR ADAM BULAMADIM

Sultan III.Mehmet bir gün yanında bulunan devlet büyüklerine:

-"Bu dünyada sözü doğru hak tanır bir adam bulamadım" deyince, etrafındakilerde sebebini sordular.Bunun üzerine III.Mehmet şöyle dedi:

-"Şeyhülislam Bostanzade Efendiye iltifat ettim, derhal cahil bîr kardeşini Rumeli kazaskeri yaptı.Gene cahil bir gence rica ile Selanik kadılığını verdirdi. Bundan sonra babamın hocası Saadettin’e iltifat ettim,doğru ve hak bilir dedim, o da oğlunu Anadolu kazaskerliğine ve bir diğer oğlunu da Edirne kadılığına tayin ettirdi işte görüyorsunuz,ben artık kime güveneyim?"