• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Görsel Destekli Tarih Videoları Sesli Tarih Menüsünde
  • Özgün Tarih Materyalleri
  • Tarihi Fıkralar
  • Tarih Yazılısından İnciler
  • Tübitak Tarih Proje Örnekleri
  • Sınavlar Bölümünde Bilgilerinizi Test Edebilirsiniz
  • Peygamberimizin Hayatı ve Örnek Ahlakı
  • KPSS Sunuları Yenileniyor
  • Bulmacalarla Tarih Öğreniyorum
  • Tarih Sunuları için tıklayınız.
  • En güncel tarih sunuları burada.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

Tarih görselli hafıza kartları ile tarih görsellerini ve kronoloji öğrenmek şimdi daha kolay. Artı geri dönüşüm bilinci kazandırmak için hafıza kartları da yanında.
03.02.2018
İslam Medeniyetinin Doğuşu Sunuları-Tarih 9- (Yeni Müfredata göre)
16.01.2018
12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Ders Notları. Faydalı olacağını umuyorum.
11.01.2018
Yazılıya hazırlık sorularını buradan indirip çalışabilirsiniz. İnşallah faydalı olur.
08.01.2018
9.10.11. sınıf Tarih konularını kapsayan bilgi yarışması.
08.01.2018
Fetih Oyunu ile Osmanlı döneminde Rumeli, Asya, Afrika ve Denizlerdeki fetihleri öğrenebileceğiz. Oyun alanı mıknatıslı magnetle etkileşimli tahta üzerine yerleştirilir, mıknatıslı pullarla oynanır. Fetih Oyunu alanı için Kızıl Elma oyun alanı da kullanılabilir.
05.01.2018
Kızıl Elma oyunu, Osmanlı Devleti olaylarını öğrenmek için dizayn edilmiş bir oyundur. Savaşlar, Padişahlar, Antlaşmalar, Kronoloji, Tarihi Eserler, Fetihler kategorilerinin olduğu bir oyundur. Bu kategorilerin olduğu kartlarla oynanır. Oyunu öğretmen arkadaşlar ve öğrenciler kullansın diye geliştirdim. Ticari amaçlı kullanmak yasaktır. Her hakkı bana aittir. Kızıl Elma oyun alanı diğer bir oyun olan Fetih Oyunu olarak da kullanılabilir.
04.01.2018
Sesli Tarihte Tarih 9 (Yeni Müfredata Göre) Videolarını bulabilirsiniz. Tarih yazıcılığı ve Kadim Dünyada İnsan videolarını bulabilirsiniz.
27.12.2017
İlk ve Ortaçağlarda Avrasya Ünitesi sunularını buradan indirebilirsiniz. Devamı gelecek. Pdfleri de hemen dosyanın altında.
29.11.2017
9.sınıf Tarih Dersi İkinci Ünite : Kadim Dünyada İnsan (Yeni Müfredata Göre) konulu tarih sunusu-slaytı.
25.11.2017
 1  ...

 
KPSS Sunuları yenileniyor. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret206962
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.75053.7655
Euro4.65614.6747
Saat
Kanuni'den Mora Valisi Bali Bey'e
"Her iyiliğin kaynağı adalettir.Adil olmayan kişinin elinden çıkan iş,kötü iştir. Peygamberimiz "Bir günün adaleti yetmiş yıllık ibadetten üstündür" buyurmuştur.Öyle insanlar var ki ellerinde fırsat yok iken salih, abid ve zahit görünürler,ellerine fırsat geçince nemrut kesilirler, ..Hizmetinde kullandığın adamların dış hallerine aldanma!Mala muhabbet göstereni devlet hizmetinde kullanma! Zira o adamlar ki,Allah'ın bana emanet ettiği halkı ezerler,Kıyamet günü sorumlu benim!...

Ey Gazi Bali Bey ;  mansıbımın geliri masrafıma yetmez diye gam çekme.Ne dileğin varsa benden iste.Sana emanet ettiğim askerlerimin ve tebamın gençlerini evlat,ihtiyarlarını baba, yaşlılarını da kardeş bil...Bilhassa fukaraya şefkat ve muhabbetle ihsan kapılarını aç..."

 DÜNYADA SÖZÜ DOĞRU HAK TANIR BİR ADAM BULAMADIM

Sultan III.Mehmet bir gün yanında bulunan devlet büyüklerine:

-"Bu dünyada sözü doğru hak tanır bir adam bulamadım" deyince, etrafındakilerde sebebini sordular.Bunun üzerine III.Mehmet şöyle dedi:

-"Şeyhülislam Bostanzade Efendiye iltifat ettim, derhal cahil bîr kardeşini Rumeli kazaskeri yaptı.Gene cahil bir gence rica ile Selanik kadılığını verdirdi. Bundan sonra babamın hocası Saadettin’e iltifat ettim,doğru ve hak bilir dedim, o da oğlunu Anadolu kazaskerliğine ve bir diğer oğlunu da Edirne kadılığına tayin ettirdi işte görüyorsunuz,ben artık kime güveneyim?"